Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

Smoking to jedna z wielu marek bibułek produkowanych przez Miquel y Costas w Barcelonie w Hiszpanii. To jedna z pierwszych fabryk produkujących bletki. Marka Smoking oferuje różne rodzaje bibułek, różniące się między sobą np. gramaturą bibułki.

Marka Smoking – krótka historia

Najwcześniejsza udokumentowana wzmianka o tej firmie pochodzi z 1725 r. W tym czasie rodzina Miquel w papierniach napędzanych rzeką Anoia, produkowała papier ręcznie. Dopiero 100 lat później rodzina Miquel zaczęła specjalizować się w bibułce papierosowej. W 1879 r. firma przeniosła produkcję do La Pobla de Claramunt i założyła firmę Miquel y Costas Hermanos. W 1929 r. firma została zarejestrowana i przyjęła swoją obecną nazwę – Bibułki papierosowe Miquel y Costas & Miquel SA.

Pierwsze bletki od firmy pojawiły się w XIX wieku, a ich międzynarodowa marka bibułek Smoking została wprowadzona w 1924 r. Miquel y Costas jest obecnie jednym z największych producentów bibułek na świecie. Firma stworzyła wiele marek bibułek papierosowych, takich jak: Smoking, Pure Hemp, Guarani, Bugler, Bob Marley, SMK, Mantra i Bambu.

Miquel y Costas jest także producentem marek własnych bibułek dla innych firm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium