Materiał / skład
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
maszynki do skręcania papierosów i jointów
W tej kategorii znajdziesz maszynki do skręcania, dzięki którym sam zrobisz skręta lub papierosa w każdym rozmiarze: single wide (70 mm), 1 1/4 (76 mm), 1 1/2 (76 mm), king size (110 mm), XXL (30 cm / 12 inch). Mamy zwijarki do bluntów i takie, dzięki którym stworzysz idealny stożek (cones). W ofercie Bletki.com znajdziesz maszynki marek RAW, Elements, Juicy Jay's i Kingpin, Futurola, Cone Artist, OCB i in.
Oryginalne maszynki ułatwiające skręcanie
Samodzielne skręcanie jointów i papierosów pozwala nie tylko oszczędzić pieniądze, ale dodatkowo może sprawić naprawdę wiele frajdy. Osiągnięcie wprawy w skręcaniu jointów wymaga pewnego doświadczenia, a początki bywają trudne, szczególnie gdy od razu bierzesz się za ręczne zwijanie – skręt musi być zwinięty nie za ciasno i nie za luźno, a podczas pracy dodatkowo zmagasz się z rozsypującym się suszem. Co zrobić w takiej sytuacji? Zainwestować w automatyczną maszynkę do skręcania jointów i papierosów, tylko jaką?
Czym jest i jak działa maszynka do skręcania?
Maszynka do skręcania, a inaczej mówiąc zwijarka to urządzenie, które jak łatwo się domyślić, owija bletki lub owijki wokół suszu. Mechanizm zwijarek jest bardzo prosty, zasada jej działania nie jest skomplikowana i opiera się na dwóch rolkach, z czego jedna z nich jest nieruchoma. Ich kształt pozwala na wsunięcie w nie bibułki lub owijki, ustawienie w odpowiednim miejscu filtra i łatwe wypełnienie suszem. Susz warto dodatkowo zmielić, bo bardziej skruszony jest podatniejszy na kształtowanie. Zawijarka do papierosów i jointów pomaga ciasno zwinąć skręta i nadać mu idealny kształt.
Jak rodzaj maszynki do skręcania jointów i papierosów wybrać?
Maszynkę do skręcania jointów zwaną również zwijarką do jointów należy dobrać odpowiednio do swoich upodobań. W zależności od tego, jakiego rozmiaru i grubości jointa chce się otrzymać, należy wybrać odpowiednią zwijarkę. Tylko odpowiednio dobrana maszynka do jointów pozwala na poprawne i precyzyjne skręcenie skręta lub papierosa.
Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to rozmiar bibułki. Bletki w rozmiarze king size i king size slim skręca się na zwijarkach w rozmiarze king size czyli 110 mm. Na zwijarkach w rozmiarze 79 mm czy 70 mm skręcisz jointa z bibułki w rozmiarze 1 1/4 (79 mm) i single wide (70 mm).
Pamiętaj, że zbyt duże bibułki zwyczajnie nie zmieszczą się do małych maszynek. Natomiast duże zawijarki do papierosów czy jointów również nie zawsze nadają się do małych bibułek, bo podczas rolowania susz może przesypywać się po całej wolnej przestrzeni (pomijając filtr). Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie takiej maszynki do skręcania, która będzie pasowała do bibułki.
Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując maszynkę do skręcania jointów lub papierosów? Na grubość docelowego skręta. Pamiętaj, że możesz również skręcać jointy różnej grubości. Maszynka do skręcanie jointów Raw 2-way Roller, daje Ci możliwość skręcenia lolka zarówno w wersji slim jak i regular.
Automatyczna zawijarka do papierosów i jointów
Przy wyborze automatycznej maszynki do kręcenia bluntów i spliffów niezwykle istotne jest również to, czy skręty będą rolowane z bibułek czy owijek. Owijki do blantów są wykonane z liści szałwii, konopi lub tytoniu, przez co są grubsze. Aby wykonać skręta z owijką do bluntów potrzeba innej maszynki niż ta, której użyjesz, żeby zrobić skręta ze zwykłej bibułki.
W automatycznej maszynce ułatwiającej skręcanie, przygotujesz również jointa lub papierosa ze złotą bletką Shine 24k.
W ofercie Bletki.com znajdziesz również maszynki do skręcania jointów w formie stożka. Tego typu zwijarkę ma w ofercie marka Elements. Dzięki ich zwijarce stworzysz idealnego conesa. Do tego typu skrętów świetnie nada się również sprytna zwijarka Cone Artist. Co ciekawe, dzięki niej skręcisz conesa z filtrem Rolls. Maszynka do skręcania marki Futurola poza tym, że skręcisz z niej idealny stożek, dodatkowo zachwyca swoimi pięknymi kolorami.
Przy wyborze maszynki do skręcania zwróć uwagę także na materiał, z którego wykonana jest maszynka do skręcania. Możesz wybrać zwykłą zwykłą, niskobudżetową, plastikową maszynkę lub maszynkę wykonaną z ekoplastiku, a także taką, wykonaną z lepszego tworzywa – np. z metalu, taka konstrukcja jest mocniejsza, a skręcanie w maszynce jeszcze łatwiejsze.
Jak skręcać jointy i papierosy w maszynce do skręcania krok po kroku?
Kręcenie jointów z wykorzystaniem maszynki do skręcania jest proste, łatwe i przyjemne. Oto kroki, które musisz przejść, aby skręcić idealnego jointa lub papierosa w klasycznej maszynce.
- Otwórz ruchomą rolkę i między nią, a część nieruchomą wsyp susz, zostawiając miejsce na filtr, który dodasz w kolejnym kroku.
- Zamknij ruchomą rolkę i roluj maszynką obie części przez dłuższą chwilę.
- Następnie między rolki delikatnie wsuń kawałek bibułki, aby część z klejem była na górze. Delikatnie roluj, do momentu, gdy poza rolkami zostanie już wyłącznie klejąca się część.
- Zwilż bibułkę i ponownie użyj maszynki do rolowania. Roluj skręta w maszynce przez dłuższą chwilę – tak by mieć pewność, że klej dobrze chwyci i skręt nie rozpadnie się zaraz po otwarciu maszynki.
W ten oto sposób szybko i łatwo otrzymasz gotowego jointa lub papierosa – proste, c’nie?
Trwała i niezawodna maszynka do papierosów i jointów
Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze skręcaniem jointów lub papierosów, albo zwyczajnie nie masz dość sprawnych palców, żeby kręcić idealne lolki w dłoniach, już nie musisz się martwić. Maszynka do skręcania jointów i papierosów jest tym czego potrzebujesz. To unikatowe akcesorium ułatwiające skręcanie jointów rozwiąże wszystkie Twoje problemy związane z tą czynnością. Dzięki praktycznej maszynce do skręcania szybko i łatwo zrobisz idealnego jointa lub papierosa.
Nieważne, po którą markę sięgniesz. Czy będzie to maszynka do skręcania jointów Raw, Elements, Futurola. Najważniejsze, że dzięki nim z łatwością i błyskawicznie przygotujesz każdy rodzaj skręta.
Z czasem, jak nabierzesz wprawy, Twoje samodzielnie zwinięte skręty lub papierosy będą wyglądać lepiej niż z zawijarki i fabryki! I nie tylko wyglądać. Wieść gminna niesie, że samodzielne zwinięte skręty zawsze smakują lepiej niż z maszynki do jointów.