Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

Jeśli wiesz, czym jest waporyzacja ziół, to w tej kategorii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do tego typu bezdymnej inhalacji suszu (jeśli nie wiesz na czym polega waporyzacja ziół, przeskocz na dół strony – tam to wyjaśniamy). Na Bletki.com znajdziesz zarówno waporyzatory i akcesoria do waporyzacji, jak i produkty do czyszczenia oraz konserwacji urządzeń po waporyzacji. Z pewnością przypadną Ci do gustu również całe zestawy, które świetnie sprawdzą się jako prezent dla palacza lub pacjenta.

Witaj w świecie waporyzacji! Jeśli szukasz alternatywny dla jointów lub po prostu lubisz urozmaicenie, to na pewno zainteresuje Cię waporyzacja. Usiądź wygodnie, odpal skręta, a my odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania związane z tym sposobem przyjmowania Twoich ulubionych ziół, a także odkryjemy największe tajemnice waporyzacji :)

Co to jest waporyzacja?

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia, czym jest waporyzacja. Słowo pochodzi z angielskiego – od vaporization (odparowanie) i vapor (para). Waporyzacja to bezdymny proces inhalacji, który polega na podgrzaniu Twojego ulubionego suszu lub koncentratu roślinnego do odpowiedniej temperatury, aby wyekstraktować z niego składniki aktywne. Następnie możesz przystąpić do inhalacji substancji aktywnych, która odbywa się odizolowaną ścieżką pary.

Urządzenie służące do waporyzacji to waporyzator (vaporizer). W zależności od tego jaki rodzaj waporyzatora wybierzesz, inhalacja będzie wyglądać nieco inaczej. W ofercie Bletki.com znajdziesz duży wybór urządzeń do waporyzacji.

Różnice między waporyzacją a paleniem

To co odróżnia waporyzację od klasycznego palenia to fakt, że podczas waporyzacji nie dochodzi do spalania Twojego suszu. Waporyzacja polega na podgrzaniu ziół do określonej temperatury. Temperatura musi być na tyle wysoka, aby odparować składniki aktywne, ale jednocześnie na tyle niska, aby nie wystąpił proces spalania (temperatura właściwa dla waporyzacji to zakres od 175°C do 230°C).

W odróżnieniu od dymu, który powstaje w procesie tradycyjnego palenia, para nie zawiera substancji smolistych i toksyn. Przy waporyzacji w temperaturze nie przekraczającej 200°C zostają one wyeliminowane nawet w 99%. Na tym jednak różnice się nie kończą.

Para, która powstaje w procesie waporyzacji jest dużo delikatniejsza dla płuc i oskrzeli niż gorący dym z jointa lub bonga. Przy temperaturach nieprzekraczających 195-200°C nie ma uczucia drapania w gardle, które jest tak charakterystyczne dla tradycyjnego palenia (no chyba, że używasz odpowiednich filtrów do jointów :) – wtedy kaszel, chociaż częściowo da się wyeliminować). Swojego vapa możesz też połączyć z bongiem, co wpłynie na lepsze nawilżenie Twoich dróg oddechowych. Pamiętaj, aby do bonga wlać ciepłą wodę, a nie zimną – wtedy para będzie delikatniejsza, a Twoje płuca mniej podrażnione. Podsumowując waporyzacja jest o wiele łagodniejsza dla Twojego układu oddechowego niż klasyczne palenie.

Substancje aktywne zawarte w parze wchłaniają się dużo szybciej niż dym, wystarczy kilka minut, a czasem nawet kilkanaście sekund, aby poczuć miłe odprężenie (lub porządne tąpnięcie w zależności od tego w czym i co waporyzujesz :) Dzięki szybkiemu działaniu waporyzacja medycznej marihuany szybko przynosi ulgę np. w bólu migrenowym.

Nie możesz pominąć również aspektu ekonomicznego waporyzacji. Jest ona dużo wydajniejsza niż palenie skrętów. Jeśli swój susz będziesz waporyzował, a nie palił go w tradycyjny sposób – to na pewno wystarczy Ci na dłużej.

Podczas waporyzacji smak suszu jest głęboki i niczym niezaburzony. Uwalniające się terpeny, charakterystyczne dla każdej odmiany, pobudzają zmysły wielowymiarowo.

Szeroki wybór waporyzatorów

Liczba urządzeń do waporyzacji dostępnych na rynku jest ogromna. W związku z tym, zakup odpowiedniego urządzenia do waporyzacji to nie lada wyzwanie – trzeba do niego podejść poważnie i z odpowiednią starannością. Szczególnie jeżeli będzie to Twoja pierwsza waporyzacja. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele typów waporyzatorów. Jaki wybrać? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji.

Najważniejsza kwestia przy wyborze waporyzatora to bezpieczeństwo pacjenta lub palacza! Waporyzator do suszu musi być wykonany z bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Dlatego warto sięgać po znane i sprawdzone marki. Wszystkie urządzenia do waporyzacji dostępne w ofercie Bletki.com są przez nas wcześniej testowane, więc nie musisz się martwić, że w Twoje ręce trafi niebezpieczny i niesprawdzony sprzęt. Dodatkowo wysokiej jakości waporyzator z pewnością posłuży Ci dłużej niż jego tani chiński odpowiednik, jakość produkowanej przez niego pary będzie zdecydowanie lepsza, a smak Twojego zioła wyrazisty i czysty.

Do wyboru masz waporyzatory przenośne i stacjonarne, analogowe (butanowe, manualne) i elektroniczne, sesyjne i on-demand, konwekcyjne i kondukcyjne. Wybór zależy od tego, gdzie i jak zamierzasz waporyzować oraz jaki budżet chcesz przeznaczyć na urządzenie do waporyzacji.

Waporyzatory stacjonarne – jak sama nazwa wskazuje – świetnie nadają się do użytku domowego. Zdecydowanie lepiej sprawdza się on również podczas korzystania z niego przez większą liczbę osób np. podczas grupowej inhalacji. Przenośne waporyzatory mogą w takiej sytuacji być za mało wydajne. Należy jednak pamiętać, że takie waporyzatory mają dość spory pojemnik na susz, przez co podczas palenia w pojedynkę może okazać się on za duży. Waporyzator stacjonarny zazwyczaj jest urządzeniem konwekcyjnym. Konwekcja oznacza, że susz jest podgrzewany strumieniem gorącego powietrza.

Waporyzatory przenośne są zdecydowanie mniejsze od tych stacjonarnych, dzięki czemu zawsze możesz mieć jeden przy sobie. Do waporyzacji możesz wybrać waporyzator manualny lub elektroniczny. Te pierwsze najczęściej są kondukcyjne. Kondukcja oznacza, że susz jest podgrzewany przez bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią. Wystarczy mieć przy sobie zapalniczkę żarową czy palnik, aby uruchomić taki vaporizer. Elektroniczne waporyzatory są równie poręczne jak te analogowe i wystarczy naciśnięcie jednego guzika, aby rozpocząć ekstrakcję ziół. Posiadają wbudowana baterię – należy więc pamiętać, aby je ładować.

Przed zakupem waporyzatora warto przemyśleć, jaki rodzaj inhalacji preferujesz. Jeżeli wolisz dłuższe vape sesje, podczas których wykorzystujesz całą komorę z suszem za jednym razem, sięgnij po waporyzator sesyjny. Jeżeli jesteś miłośnikiem krótszej, ale częstszej aplikacji, wybierz waporyzator on-demand. Cechą charakterystyczna tych waporyzatorów jest to, że rozgrzewają się bardzo szybko, proces inhalacji można przerwać i wznowić waporyzację w dogodnym dla Ciebie momencie.

Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwiłam Ci wybór ;) A teraz przejdźmy do korzyści z waporyzacji.

Zalety waporyzacji

Korzyści płynących z waporyzacji można wymieniać bez liku. O niektórych z nich wspominałam wcześniej. Podsumujmy je.

  1. Przede wszystkim zdrowie – podczas waporyzacji nie wciągasz do swoich płuc substancji smolistych ani toksyn,
  2. Walory smakowe – podczas waporyzacji smak Twoich ziół jest czysty, głęboki i niczym niezaburzony,
  3. Wyjątkowa jakość doznań – podczas waporyzacji substancje aktywne przyswajane są szybko i (jeśli nie przesadzisz z temperaturą) nie ma nieprzyjemnego drapania w gardle,
  4. Dyskrecja – każdy waporyzator jest bezdymny więc używanie go w miejscach publicznych jest dużo bardziej dyskretne od palenia klasycznych jointów. Wiele osób pobocznych pomyli go z elektronicznym papierosem ;)
  5. Oszczędność – waporyzatory są bardziej wydajne niż skręty, w związku z tym zakup takiego urządzenia, szybko Ci się zwróci.

Waporyzacja w Polsce staje się coraz bardziej popularna i w szybkim tempie poszerza grono swoich zwolenników. Śmiało, dołącz do nich jeszcze dziś! Jestem pewna, że to będzie dobra decyzja i świetna alternatywa dla jointa :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium