Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

W tej kategorii znajdziesz filtry z węglem aktywnym marki Acti Tube, Purize i OCB. Wnętrze filtra wypełnione jest węglem aktywnym, który w dużym stopniu neutralizuje substancje smoliste i chroni Twoje płuca. Oba końce filtra zakończone są odpornymi na nagrzewanie, ceramicznymi zaślepkami. Innym typem filtrów węglowych, które neutralizują pył węglowy powstający w procesie palenia są hybrydowe filtry węglowe, takie jak np. Hybrid Supreme Filters. W ofercie Bletki.com znajdziesz filtry węglowe i hybrydowe w różnych rozmiarach i kolorach. Zbierz je wszystkie i codziennie roluj innego wyjątkowego skręta.

Filtry węglowe do skrętów

Aby skręcić jointa potrzebujemy suszu, bletki i filtra. Dzisiejszy rynek konopny oferuje bardzo duży wybór wszystkich 3 elementów, ale skupmy się na filtrach. Jednym z rodzajów filtrów są filtry węglowe. Chronią one Twoje płuca znacznie lepiej niż np. zwykły tip, czyli ustnik papierowy. Węgiel aktywny, który wypełnia wnętrze filtra, skutecznie filtruje substancje smoliste. Przepuszcza tylko to co najcenniejsze w suszu CBD/THC.

Filtrów węglowych można używać do wszystkich rodzajów bibułek i owijek. Każdy filtr zakończony jest ceramiczną, nienagrzewającą się nakładką, dzięki czemu nie poparzysz się podczas palenia. W zależności od tego jakie skręty lubisz palić, możesz wybrać odpowiednią dla siebie grubość filtra. Filtry węglowe mają średnicę od 5 mm do 9 mm. Wolisz jointy typu slim, sięgnij po filtr węglowy o średnicy 5-6 mm. Jeżeli masz ochotę na grubszego lolka, wybierz filtry węglowe o średnicy 8-9 mm.

Pierwszą marką, która wprowadziła na rynek filtry węglowe była marka Acti Tube. Acti Tube oferuje dwie grubości filtra 7 i 8 mm. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się kolejne firmy oferujące filtry z węglem aktywnym tj. OCB czy Purize, które wprowadziły filtry o innych średnicach i kolorach.

Jak działa węgiel aktywny?

Węgiel aktywny od dawna używany jest w różnego rodzajach urządzeń do oczyszczania powietrza i wody. Ma silne działanie absorbujące, więc metale ciężkie, substancje smoliste czy nieprzyjemne zapachy to pestka dla węgla aktywnego. Jest po prostu świetnym pochłaniaczem. Wydajność węgla aktywnego jest bardzo duża, dzięki czemu wystarczy niewielka jego ilość, aby spełnił swoje zadanie.

Z przyczyn ekonomicznych, niektórzy używają filtrów węglowych wielokrotnie. Czy na pewno jest to dobry pomysł? Nie do końca. Przeczytaj artykuł na blogu i dowiedz się, czy można ponownie użyć filterków węglowych i jakie argumenty przemawiają za tym, żeby tego nie robić.

Do listy zalet węgla aktywnego należy dodać, że jest on nietoksyczny i łatwy do utylizacji. Czego chcieć więcej :)

Filtry węglowe Purize

Jedną z najbardziej rozpoznawanych i najbardziej lubianych przez palaczy marką, która produkuje filtry węglowe jest niemiecka marka Purize. To co zdecydowanie wyróżnia ją wśród innych filtrów to kolory filtrów. Możesz wybrać filtry węglowe w kolorze np. żółtym, różowym, niebieskim, zielonym, białym, brązowym czy w kolorach tęczy. Co jakiś czas pojawiają się nowe wystrzałowe kolory. Filtry węglowe Purize dostępne są w 3 rozmiarach. Najcieńsze, Super Slim mają średnicę 5 mm. Skręcisz z nich naprawdę cieniutkiego jointa. Troszeczkę grubsze Xtra Slim to filtry w rozmiarze 6 mm. Najgrubsze z filtrów Purize są w rozmiarze Regular, czyli 9 mm.

W zależności od Twoich potrzeb, filtry Purize dostępne są w różnych wariantach opakowań. Jeżeli lubisz mieć duży zapas lub po prostu kręcisz dużo jointów, wybierz opakowanie, w którym znajdziesz aż 690 różnokolorowych filtrów aktywnych. Jeżeli nie potrzebujesz tylu filtrów na raz, sięgnij po opakowanie, które zawiera 250 sztuk filtrów lub po szklany słoik, w którym znajdziesz 100 filtrów węglowych Purize. Taki słoik możesz regularnie uzupełniać. Po wykorzystaniu wszystkich filtrów, słoik możesz przeznaczyć np. na susz :) Jeżeli w dalszym ciągu to zbyt dużo filtrów dla Ciebie, możesz wybrać opakowanie 50 sztuk, 33 sztuki lub Mini Pack, w którym jest 5 filtrów węglowych. Mini Pack to fajna opcja dla tych, którzy jeszcze nie znają filtrów węglowych Purize i chcą ich spróbować.

Filtry z węglem aktywnym pasują także do szklanej lufki Glaze, do której wkładasz filtry z węglem aktywnym Purize Xtra Slim.

Hybrydowe filtry z węglem aktywnym

Z filtrami węglowymi jest drobny problem. Węgiel aktywny sam w sobie nie jest idealny, ponieważ podczas skutecznej filtracji substancji smolistych tworzy się pył węglowy. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to ok. Jeśli jednak masz z tym problem lub jesteś pacjentem medycznej marihuany, postaw na filtry hybrydowe np. filtry Hybrid lub Medusa Aktivkohlefilter.

Jak są zbudowane filtry hybrydowe? Wewnątrz filtra hybrydowego jest umieszczona wysokogatunkowa bawełna, która redukuje również zanieczyszczenia w postaci pyłu węglowego. Bawełna znajduje się po obu stronach węgla aktywnego, co pozwala na filtrację pyłu węglowego na poziomie nawet 99%.

Używając filtrów hybrydowych lub węglowych zdecydowanie zwiększysz jakość palenia. Z tymi filtrami dym jest łagodniejszy i nie drapie w gardło. Smak mieszanki jest bardziej wyrazisty i niczym niezmącony, a Ty możesz delektować się smakiem swojego zioła. Jednak najważniejszą zaletą filtrów z węglem aktywnym jest fakt, że lepiej chronią one Twoje płuca niż filtry papierowe czy szklane ustniki. Warto o tym pamiętać :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium