Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

actiTube to niemiecka firma, która jako pierwsza zaczęła produkować filtry z węglem aktywnym. Filtry ActiTube przepuszczające mniej substancji smolistych niż zwykłe filtry z celulozy. Filtry węglowe do jointów actiTube nie wpływają na działanie substancji aktywnych zawartych w Twoim suszu.

Historia i stosowanie filtrów actiTube

Wszystko zaczęło się w 1998 r., kiedy to założyciel marki actiTube, otrzymał od znajomego lekarza wskazówkę dotyczącą filtrowania dymu z fajki wodnej za pomocą węgla aktywowanego. Celem takiego rozwiązania było ograniczenie ilości substancji smolistych przedostających się do płuc i zmniejszenie obciążenia dróg oddechowych. Założyciel actiTube jeszcze tego samego wieczoru wypróbował ten sposób paląc konopie z bonga. Początkowo był bardzo sceptyczny, gdyż obawiał się utraty właściwości THC. Jednak dwa lata testów rozwiały jego wątpliwości ;) i później był już całkowicie przekonany o korzyściach płynących z filtracji wykorzystującej węgiel aktywny.

Filtry ActiTube – rodzaje i zalety stosowania

Filtry actiTube występują w dwóch grubościach. Miłośnicy jointów typu Slim wybiorą filtry o średnicy 6 mm. Dla palaczy, którzy wolą grubsze skręty, lepsze będą filtry węglowe actiTube o średnicy 8 mm. Filtry actiTube typu Slim dostępne są w opakowaniu, w którym znajduje się 50 sztuk filterków. Filtry ActiTube o średnicy 8 mm są dostępne w opakowaniach po 10, 40 i 100 sztuk filterków.

Z całą pewnością, najkorzystniejszą dla palacza zaletą stosowania filtrów z węglem aktywnym jest dbałość o zdrowie. Należy zaznaczyć, że większość szkodliwych substancji smolistych podczas zaciągania się suszem osadza się na filtrze, co zdecydowanie mniej naraża konsumenta na pojawienie się różnorakich schorzeń.

Ten rodzaj filtrów został uznany jako swego rodzaju reduktor dwutlenku węgla w dymie. Akcesoria te skonstruowane są w taki sposób, aby do płuc palacza trafiały wyłącznie korzystne atomy węgla. Składniki węgla aktywnego powstają w wielu naturalnych procesach, w tym przy fotosyntezie. Jest to przyjazna środowisku substancja o charakterze bezwonnym i oczyszczającym. Choć produkty do palenia z niej wytwarzane są na rynku stosunkowo od niedawna, to już zdążyły przekonać do siebie wielu palaczy zarówno tytoniu, jak i innych rodzajów suszu.

Wpływ na smak – czy filtry psują aromat suszu?

Producenci filtrów marki ActiTube doskonale wiedzą, jak spory wpływ na jakość palenia ma aromat wydobywający się ze skręta. Powyższy akapit wskazywał na to, że wszystkie składniki filtra mają charakter bezwonny. Co dzieje się jednak z substancjami blokowanymi przez filtr aktywny? Jak się okazuje, wszystkie te cząsteczki posiadają esencję przypominającą spaleniznę. Z tego wynika, że filtry z węglem aktywnym nie tylko nie blokują aromatu wydobywającego się z suszu, lecz także przepuszczają tylko te korzystne dla smaku i działania jointa substancje.

ActiTube – filtry węglowe do tytoniu i zioła

Filtry z węglem aktywnym ActiTube poprawiają smak suszu i zmniejszają ilość szkodliwych substancji smolistych, które przedostają się do płuc. W siedzibie firmy ActiTube w Berlinie o właściwościach węgla aktywnego wiedzą już od ponad dwóch dekad, a od 2001 r. wykorzystują tę wiedzę przy produkcji filtrów z węglem aktywnym. Wszystko to robią z miłości do konopi i z myślą o innych palaczach cannabisu.

Warto jeszcze dodać, że filtry marki ActiTube schładzają dym podczas palenia i znacznie redukują drapanie w gardle. Paląc zioło nie musimy martwić się o to, że działanie filtra będzie miało negatywny wpływ na właściwości suszu. Wręcz przeciwnie, haj będzie wtedy bardziej uwydatniony i znacznie łatwiej będzie nam się wychillować. Co ważne, produkty z tej serii są całkowicie przeznaczone dla wegan, dokładnie przeczyszczone i zabezpieczone przed przedostawaniem się kurzu. Idealne dla każdej bletki, zarówno tej od papierosa, jak i tej przeznaczonej pod skręty z ziołem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium