Producent
Rodzaj ustnika
Typ ustnika
Liczba tipów w opakowaniu
Rodzaj filtra
Długość filtra
Liczba filtrów w opakowaniu
Cena
-
od
do
Filtry do jointów i ustniki są niezbędnym zakończeniem każdego skręta. Przeznaczone są do bibułek i owijek o różnej długości i szerokości. Posiadamy ustniki papierowe (preforowane, do własnoręcznego skręcenia i gotowe – skręcone), filtry z węglem aktywnym (Purize, Acti Tube, OCB itp.) i z celulozy (RAW, Elements), a także ustniki szklane i drewniane (także takie, dzięki którym możesz palić 2 lub 3 skręty na raz). W ofercie znajdziesz również produkty najwyższej klasy: czeskie filtry Rolls Smart Filters, austriackie filtry hybrydowe z węglem aktywnym Hybrid Supreme Filters oraz szklane tipy – Cypress Hill's Phuncky Feel Tips – zaprojektowane przez światowej sławy niemiecką firmę ROOR oraz zespół Cypress Hill.
Jointy można skręcać na wiele sposobów. Mogę być duże, małe, grube lub slim. Smakowe i bez smaku, przezroczyste i skręcone z liści konopi – można wymieniać bez końca. Tak naprawdę ilu palaczy tyle rodzajów skrętów. Ale na pewno wspólnym mianownikiem wszystkich jointów jest ich zakończenie czyli filtr, ustnik lub tip. Można oczywiście skręcać bez tipa lub filtra, ale krótko mówiąc, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Każdy dobrze skręcony joint musi mieć filtr. Te niewielkich rozmiarów filtry do jointów, tipy czy ustniki mają ogromne znaczenie. Poznaj je wszystkie i wybierz odpowiedni dla siebie.
Filtry do skrętów w naszej ofercie
Główną cechą, która rozróżnia filtry do jointów od papierowych ustników lub tipów jest to, że za sprawą tych pierwszych do płuc przenika zdecydowanie mniej substancji smolistych. Filtry, jak sama ich nazwa wskazuje filtrują szkodliwe dla płuc substancje wytwarzające się podczas palenia. W naszej ofercie możesz znaleźć m.in. filtry Mascotte, Raw czy Elements. Możemy rozróżnić kilka rodzajów filtrów.
Smart filtry Rolls – te filtry do jointów za sprawą wysokiej klasy bawełny, która wypełnia ich wnętrze, pochłaniają zdecydowanie więcej substancji smolistych niż klasyczne filtry bawełniane. Dodatkowo mają specjalny system chłodzenia – tzw. cooler – w postaci laserowo wyciętych otworów chłodzących, za sprawą których temperatura dymu obniża się, a palenie jest dużo przyjemniejsze. Smart filtry Rolls mają również otwory zasysające, dzięki którym podczas palenia bibułka lepiej przylega do filtra i cenny dym nie ucieka na zewnątrz. To co wyróżnia filtry Rolls od innych filtrów zarówno tych z aktywnym węglem, jak i klasycznych filtrów bawełnianych to ich długość. Mają aż 35 mm długości, a to zdecydowanie ułatwia skręcanie jointów. Filtry Rolls dostępne są w 3 rozmiarach – średnica filtra to 6, 7 i 8 mm. Dla tych, którzy wolą krótsze filtry marka Rolls przygotowała wersję Rolls Shorties, które mają długość 27 mm i występują w dwóch grubościach 7 i 8 mm.
Innym popularnymi filtrami do jointów są aktywne filtry węglowe. Na rynku możemy wyróżnić trzech czołowych producentów filtrów z aktywnym węglem. Jest to marka Purize, Acti Tube i OCB.
Filtry Acti Tube występują w dwóch rozmiarach – średnica filtra to 7 i 8 mm. Jeżeli lubisz skręty typu slim, sięgnij po filtry Acti Tube z aktywnym węglem o średnicy 7 mm. Aby skręcić odrobinę grubszego lolka wybierz filterki o średnicy 8 mm. Filtry z aktywnym węglem OCB dostępne są w jednym rozmiarze – średnica filtra to 7 mm. Te filtry do jointów występują w dwóch wariantach – powleczone białym lub niechlorowanym, niewybielanym papierem. W przypadku filtrów z węglem aktywnym Purize masz większy wachlarz możliwości – średnica filtra to 5, 6 i 9 mm. Z tych najcieńszych można skręcić extra cienkiego jointa. Filtry z węglem aktywnym Purize dostępne są w kilku kolorach m.in. różowym, żółtym lub w kolorach tęczy. Wszystkie aktywne filtry węglowe zakończone są po obu końcach nienagrzewającą się płytką ceramiczną.
Filtry hybrydowe takie jak Hybrid Supreme Filters czy Medusa Aktivkohlefilter. Te filtry są odpowiedzią na pył węglowy powstający w trakcie palenia. Austriackie filtry Hybrid filtrują nawet 99% pyłu węglowego, absorbują przy tym 38% toksyn i zapewniają 100% smaku i doznań.
Co bardzo ważne, filtry hybrydowe nie zatykają się, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych filtrów węglowych.
Przeczytaj artykuł na blogu i dowiedz się, dlaczego filtry węglowe się zatykają i poznaj pięć wskazówek, co możesz zrobić, żeby temu zapobiegać.
Filtry klasyczne czy węglowe, a może filtry hybrydowe?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno filtry z węglem aktywnym jak i te klasyczne bawełniane mają swoich miłośników. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji palacza. Zastanawiasz się, czy w ogóle są to skuteczne filtry. Tutaj śmiało możemy odpowiedzieć: „Tak”. Na czym polega ich skuteczność? Na ograniczeniu przedostawania się do Twoich płuc substancji smolistych. To jest ich główna i najważniejsza cecha wspólna. A jakie są różnice? Spróbujmy zrobić mały ranking.
- Filtry do jointów z węglem aktywnym blokują więcej substancji smolistych od filtrów bawełnianych, ale wskutek ich użycia powstaje pył węglowy, który nie jest odfiltrowany.
- Filtry hybrydowe poza tym, że posiadają wszystkie najlepsze cechy klasycznych filtrów z węglem aktywnym, dodatkowo filtrują pył węglowy nawet w 99% i nie wpływają przy tym na smak i działanie mieszanki ziołowej.
- Klasyczne filtry bawełniane są krótsze od tych z aktywnym węglem, hybrydowych, czy Rollsów, dzięki czemu w joincie zostaje więcej miejsca na ziółko, ale z tymi pierwszymi skręcanie jointa jest trudniejsze.
- Filtry z aktywnym węglem i filtry hybrydowe dostępne są w bogatej palecie barw.
- Dym z jointa z filtrem aktywnym lub hybrydowym jest delikatniejszy niż dym z jointa z filtrem bawełnianym.
- Filtry Rolls mają laserowo wycięte otwory, które dodatkowo chłodzą dym.
- Filtry Rolls są przeznaczone głównie do zastosowań rekreacyjnych, ale mają także swoich fanów wśród pacjentów medycznej marihuany. To po prostu mniej zanieczyszczeń, bez drapanie w gardle i więcej przyjemności z inhalacji.
- Jeżeli jesteś użytkownikiem medycznej marihuany i lubisz palić jointy, postaw na filtry hybrydowe, takie jak np. Hybrid. To 38% mniej toksyn, 99% mniej pyłu węglowego i 100% przyjemności z palenia.
Wciąż nieprzekonany do filtracji? Wolisz przyjąć ciężki strzały w płuco ;)) Nie pozostaje Ci nic innego, jak postawić na ustniki do papierosów.
Ustniki do papierosów i skrętów
Ustniki do papierosów i skrętów, choć w wielu przypadkach dostępne są w atrakcyjnych wariantach, przede wszystkim służą do głównie do tego, aby człowiek nie poparzył sobie palców czy ust i miał za co trzymać jointa, a także ułatwiają zwinięcie skręta.
Jeszcze do niedawna miłośnicy własnoręcznego skręcania, jeśli chcieli użyć ustnika, mieli do wyboru, albo zakup szklanej lufki, albo samodzielne wykonanie ustnika z papieru lub kartonika. Obecnie można kupić ustniki do papierosów i skrętów zrobione z wielu różnych materiałów oraz o rozmaitych kształtach i formach. Najczęściej spotykane są:
- Ustniki papierowe – to klasyczne, najbardziej popularne i najtańsze tipy. Najczęściej są wykonane z niechlorowanego papieru. Papierowe ustniki można kupić już skręcone albo w pojedynczych papierkach zamkniętych w pudełku lub w formie książeczki. Tipy papierowe przeważnie nadają się do każdego rodzaju bibułki i owijki.
- Ustniki drewniane – w zależności od użytego drewna i jego grubości dostępne są modele jednorazowe, jak i do wielokrotnego użytku. W tym wypadku trzeba się liczyć z tym, że drewno przejdzie zapachem używanego suszu. Dostępne są modele do palenia jednocześnie kilku skrętów.
- Ustniki szklane – dostępne w wielu kształtach i wzorach. Szkło można myć, a ustnik może służyć przez długi czas.
W naszej ofercie znajdziesz bardzo duży wybór ustników papierowych tzw. tipów. Papierowe ustniki dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Są tipy proste przeznaczone do skręcenia jointa regularnego i są ustniki w kształcie łuku przeznaczone do stworzenia skręta typu cone, czyli stożka. Dla tych bardziej leniwych mamy papierowe ustniki już skręcone. Pamiętaj, że takie ustniki w żaden sposób nie zatrzymują substancji smolistych i innych toksyn zawartych w dymie.
Kolejna alternatywa na skręcenie jointa to szklane ustniki. Są one wielorazowego użytku, ale podobnie jak papierowe ustniki nie blokują substancji smolistych. Szklane ustniki będą idealne dla miłośników konopi, którzy lubią intensywny i wyrazisty smak suszu, a delikatne drapanie w gardle uznają za dodatkowy atut.
Jest jeszcze jedna opcja, to palenie bez ustnika lub bez filtra. Oczywiście możesz się na to zdecydować, ale taki wybór ma sporo wad, takich jak np.:
- Marnowanie suszu – żaden skręt bez ustnika nie zostanie wypalony do końca, co oznacza przynajmniej 1 cm zmarnowanego suszu ;))
- Oparzenia – mowa nie tylko o oparzeniu palców, ale przede wszystkim błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Temperatura spalania w papierosie jest bardzo wysoka. Delikatne, spokojne palenie obniża temperaturę, natomiast dopiero ustniki obniżają ją wystarczająco.
- Większa szkodliwość dla zdrowia – paląc tytoń lub inny susz do płuc przedostaje się kilka tysięcy toksyn i substancje smoliste. Umówmy się. Nie ma czegoś takiego, jak zdrowe palenie, ale stosowanie ustników zmniejsza ilość szkodliwych toksyn, którymi się inhalujesz, a tym samym poprawia jakość i smak palenia.
Czy już wiesz, z którym filtrem lub ustnikiem skręcisz kolejnego jointa?