Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

filtry ustniki

Filtry do jointów i ustniki są niezbędnym zakończeniem każdego skręta. Przeznaczone są do bibułek i owijek o różnej długości i szerokości. Posiadamy ustniki papierowe (preforowane, do własnoręcznego skręcenia i gotowe – skręcone), filtry z węglem aktywnym (Purize i Acti Tube) i z celulozy (RAW, Elements), a także ustniki szklane i drewniane (także takie, dzięki którym możesz palić 2 lub 3 skręty na raz). W ofercie znajdziesz również produkty premium: czeskie filtry Rolls Smart Filters oraz szklane tipy – Cypress Hill's Phuncky Feel Tips – zaprojektowane przez światowej sławy niemiecką firmę ROOR oraz zespół Cypress Hill.

Jointy można skręcać na wiele sposób. Mogę być duże, małe, grube lub slim. Smakowe i bez smaku, przezroczyste i skręcone z liści konopi – można wymieniać bez końca. Tak naprawdę ilu palaczy tyle rodzajów skręta. Ale na pewno wspólnym mianownikiem wszystkich jointów jest ich zakończenie czyli filtr, ustnik lub tip. Każdy dobrze skręcony joint musi go mieć. Te niewielkich rozmiarów filtry do jointów, tipy czy ustniki mają ogromne znaczenie. Poznaj je wszystkie i wybierz odpowiedni dla siebie.

Filtry i ustniki do skrętów w naszej ofercie

Główną cechą, która rozróżnia filtry do jointów od ustników lub tipów jest to, że za sprawą tych pierwszych do płuc przenika zdecydowanie mniej substancji smolistych. Filtry, jak sama ich nazwa wskazuje filtrują szkodliwe dla nas substancje wytwarzające się podczas palenia. Możemy rozróżnić kilka rodzajów filtrów.

Jedne z najbardziej popularnych to aktywne filtry węglowe. Na rynku możemy wyróżnić trzech czołowych producentów filtrów z aktywnym węglem. Jest to marka Purize, Acti Tube i OCB.

Filtry Acti Tube występują w dwóch rozmiarach – średnica filtra to 7 i 8 mm. Jeżeli lubisz skręty typu slim, sięgnij po filtry Acti Tube z aktywnym węglem o średnicy 7 mm. Aby skręcić odrobinę grubszego lolka wybierz filterki o średnicy 8 mm. Filtry z aktywnym węglem OCB dostępne są w jednym rozmiarze – średnica filtra to 7 mm. Te filtry do jointów występują w dwóch wariantach – powleczone białym lub niechlorowanym, niewybielanym papierem. W przypadku filtrów z węglem aktywnym Purize masz większy wachlarz możliwości – średnica filtra to 5, 6 i 9 mm. Z tych najcieńszych można skręcić extra cienkiego jointa. Filtry z węglem aktywnym Purize dostępne są w kilku kolorach m.in. różowym, żółtym lub w kolorach tęczy. Wszystkie aktywne filtry węglowe zakończone są po obu końcach nienagrzewającą się płytką ceramiczną.

Kolejnym rodzajem filtrów są smart filtry Rolls. Te filtry do jointów za sprawą wysokiej klasy bawełny, która wypełnia ich wnętrze, pochłaniają zdecydowanie więcej substancji smolistych niż klasyczne filtry bawełniane. Dodatkowo mają specjalny system chłodzenia – tzw. cooler – w postaci laserowo wyciętych otworów chłodzących, za sprawą których temperatura dymu obniża się, a palenie jest dużo przyjemniejsze. Smart filtry Rolls mają również otwory zasysające, dzięki którym podczas palenia bibułka lepiej przylega do filtra i cenny dym nie ucieka na zewnątrz. To co wyróżnia filtry Rolls od innych filtrów zarówno tych z aktywnym węglem, jak i klasycznych filtrów bawełnianych to ich długość. Mają aż 35 mm długości, a to zdecydowanie ułatwia skręcanie jointów. Filtry Rolls dostępne są w 3 rozmiarach – średnica filtra to 6, 7 i 8 mm. Dla tych, którzy wolą krótsze filtry marka Rolls przygotowała wersję Rolls Shorties, które mają długość 27 mm i występują w dwóch grubościach 7 i 8 mm.

W naszej ofercie znajdziesz również bardzo duży wybór ustników papierowych tzw. tipów. Papierowe ustniki dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Są tipy proste przeznaczone do skręcenia jointa regularnego i są ustniki w kształcie łuku przeznaczone do stworzenia skręta typu cone, czyli stożka. Dla tych bardziej leniwych mamy papierowe ustniki już skręcone. Tego typu ustniki w żaden sposób nie zatrzymują substancji smolistych.

Kolejną alternatywą na skręcenie jointa są szklane ustniki. Są one wielorazowego użytku, ale podobnie jak papierowe ustniki nie blokują substancji smolistych. Szklane ustniki będą idealne dla miłośników konopi, którzy lubią intensywny i wyrazisty smak suszu, a delikatne drapanie w gardle uznają za dodatkowy atut.

Filtry klasyczne czy węglowe?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno filtry z węglem aktywnym jak i te klasyczne bawełniane mają swoich miłośników. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji palacza. Zastanawiasz się, czy w ogóle są to skuteczne filtry. Tutaj śmiało możemy odpowiedzieć: „Tak”. Na czym polega ich skuteczność? Na ograniczeniu przedostawania się do Twoich płuc substancji smolistych. To jest ich główna i najważniejsza cecha wspólna. A jakie są różnice? Spróbujmy zrobić mały ranking.

  • Filtry do jointów z węglem aktywnym blokują więcej substancji smolistych od filtrów bawełnianych.
  • Filtry bawełniane są krótsze od tych z aktywnym węglem dzięki czemu w joincie zostaje więcej miejsca na ziółko.
  • Filtry z aktywnym węglem dostępne są w bogatej palecie barw.
  • Dym z jointa z filtrem aktywnym jest delikatniejszy niż dym z jointa z filtrem bawełnianym.

Który wybierasz?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium