Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

Ronson to znany na całym świecie producent gazu do zapalniczek. Firma Ronson została założona w 1896 r. w Newark, w stanie New Jersey, przez Louisa V. Aronsona. Początkowo zajmowała się produkcją artykułów metalowych, w tym również zapalniczek. Obecnie Ronson International Limited ma siedzibą w Northampton w Anglii.

Gaz do zapalniczek i palników Ronson 300ml Gaz do zapalniczek i palników Ronson 300ml
Producent: Ronson
Cena: 9,99 zł
zobacz więcej

Od samego początku siłą napędową firmy Ronson był Louis V. Aronson. To właśnie on zasłynął jako pionier w rozwoju zapałek. Jednym z najbardziej znanych wynalazków Aronsona była właśnie zapałka, która nie gasła nawet podczas największego wiatru. Louisa Vincenta Aronsona wyprodukował również zapałkę całkowicie bezfosforową zdobywając tym samym nagrodę w konkursie organizowanym przez belgijski rząd. Był jedynym, któremu się to udało.

W latach 20. XX wieku firma Ronson zaczęła wprowadzać na rynek innowacyjne produkty, w tym automatyczne zapalarki z mechanizmem jednego dotknięcia, które stały się bardzo popularne. Do lat 50. produkty firmy były chętnie wybierane jako prezenty i stały się symbolem luksusu.

W latach 70. firma Ronson zaczęła popadać w problemy finansowe głównie z powodu bardzo dużej konkurencji na dwóch głównych rynkach: USA i Wielkiej Brytani. Od tego czasu firma Ronson przechodziła wiele zmian i reorganizacji, które miały na celu przywrócenie jej rentowności. W latach 90 asortyment został poszerzony o produkty lifestylowe tj. zegarki i okulary słoneczne. Jednak ten pomysł nie przyniósł firmie sukcesu.

Dopiero w 1998 r., kiedy Victor Kiam (właściciel Remington Products) nabył pakiet kontrolny w firmie i został dyrektorem generalnym, nastąpiła zmiana trendu. Kiam podjął działania mające na celu obniżenie kosztów. Do 2001 r. ekspansja w segmencie jednorazowych zapalniczek umożliwiła firmie Ronson po raz pierwszy od lat odnotowanie marginalnego zysku.

W 2010 r. pozostałe aktywa (tj. znaki towarowe) głównych spółek w Ameryce Płn.j zostały sprzedane wieloletniemu konkurentowi Zippo. Firma w dalszym ciągu utrzymuje odrębną tożsamość marki Ronson i sprzedaje zapalniczki „RONSON” oraz paliwo „RONSONOL”

Po dziś dzień gaz do zapalniczek i palników Ronson jest bardzo popularny i chętnie kupowany przez wszystkich miłośników zapalniczek gazowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium