Bletki.com

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

DARMOWA DOSTAWA OD 200 ZŁ

EKSPRESOWA WYSYŁKA DO 24H

ATRAKCYJNE GRATISY DO KAŻDEGO ZAMÓWIENIA

Francja, rok 1532. Pierre Lacroix zamienia papier na butelkę dobrego szampana. Uświadamia sobie wtedy, jaki potencjał drzemie w papierze i postanawia stworzyć idealne bibułki. Tak narodził się pomysł na markę bibułek Rizla+. „Riz” – po francusku oznacza ryż, „La+” to skrót od nazwiska Lacroix.

Bibułki Rizla+ Blue King Size Bibułki Rizla+ Blue King Size
Producent: Rizla+
Cena: 3,99 zł
zobacz więcej
Bibułki Rizla+ Red King Size Bibułki Rizla+ Red King Size
Producent: Rizla+
Cena: 3,99 zł
zobacz więcej

Od pomysłu mija sporo czasu. Na przestrzeni lat technologia produkcji jest dopracowywana, a sprzedaż bibułek idzie pełną parą. W 1736 r. popyt na bibułki jest tak duży, że firma Lacroix zwiększa produkcję i kupuje młyn. W 1796 r. w najlepsze trwa rewolucja przemysłowa. To wtedy Napoleon Bonaparte, kilka lat przed koronacją na cesarza, wydaje rodzinie Lacroix licencję na produkcję najwyższej jakości bibułek dla swoich żołnierzy.

W roku 1886, dzięki wprowadzeniu na rynek papieru ryżowego, firma osiąga oszałamiający sukces. Wtedy też zmienia się nazwa marki na tę znaną obecnie.

Rizla+ – pęd do innowacji i… muzyki

W 1929 r. firma opracowuje szybszy i łatwiejszy sposób produkcji bibułek, uruchamiając pierwszą na świecie ręczną maszynę do walcowania papieru. W tym samym roku Rizla+ prezentuje światu uzbrojoną w gramofon i głośniki furgonetkę „Rizla Invisible Players”. Van nie tylko grał świetną muzyka na różnych imprezach plenerowych w całej Wielkiej Brytanii, lecz także na stałe połączył markę Rizla+ z muzyką. 

Ostatnim elementem układanki do stworzenia perfekcyjnych bletek, było dodanie w 1942 r. cienkiego paska gumy na krawędzi bletki. Tak powstała kompletna bibułka Rizla+.

Rizla+ – nowe inicjatywy i… rodzaje bletek

W kolejnych latach firma Rizla+ wprowadza innowacje w technice produkcji bletek. Tworzy nowe bletki Rizla+ Green. Rozszerza koncept „Rizla Invisible Players” otwierając kawiarnie i pokazując się na europejskich festiwalach muzycznych. 

2011 to rok, w którym powstaje RizLab – kreatywne forum dla miłośników muzyki. W 2016 r. firma Rizla+ jest jednym ze sponsorów zespołu Yamaha World Superbikes Championship.

W 2017 r. powstaje kolejny rodzaj bletek – bibułki Rizla+ Nature. Są to bletkii wykonane w 100% z konopi. W 2019 r. swoją premierę ma linia bletek Rizla+ Bambus –  to pierwsze bibułki wykonane z bambusa. Są bardzo wytrzymałe i całkowicie naturalne.

Karty aromatyzujące Rizla+

W 2020 r., Rizla+ wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt. Smakowe karty aromatyzujące tzw. wkłady smakowe, które po włożeniu do paczki papierosów, zmieniają ich smak na miętowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium